5 keshilla per nje eksperience te shkelqyer ne sauna

gote dhalle ne sauna

Të gjithë duhet të kryejmë aktivitet si palestër, sport apo vrap, çdo ditë ose të paktën tre herë në javë. Por përveç kardios, frekuentuesit e shpeshtë të palestrave dhe qendrave fitnes shijojnë si eksperiencë speciale dhe super të shëndetshme, saunën. Nxehtësia dhe djersitja lirojnë frekuentuesit e saunës nga toksinat, stresi, tensioni i muksujve dhe rikthejnë tek ta motivimin për të jetuar dhe punuar me energji të reja. Për ju që adhuroni saunën lexoni këshillat e ekspertëve për ta shijuar atë siç duhet në mënyrë të shëndetshme.

Kosi si maske e mrekullueshme per lekure perfekte

Bone Health

Shumë prej jush e dinë se kosi është i mrekullueshëm për shëndetin e lëkurës, por ndoshta nuk e dini në detaje. Në vend të përdorimit të produkteve të shtrenjta për pastrimin dhe rigjenerimin e lëkurës, përdorimi i kosit të thjeshtë si maskë për fytyrën krijon mrekulli. Ne ju tregojmë se si vitaminat dhe ushqyesit e tjerë të kosit ndikojnë në një lëkurë super të shëndetshme.

Ide te lezetshme per ditelindjet e femijeve

Ditelindja

Mënyra më e thjeshtë për të organizuar ushqimin për ditëlindjet e fëmijëve tuaj eshtë të blini lloj lloj kokotinash në supermarket apo edhe fast food. Por nëse doni të ushqeni fëmijët tuaj në mënyrë të shëndetshme, ju mund të gatuani dhe përgatisni vetë ushqimin, pijet dhe ëmbëlsirat. Këtu mund të gjeni disa ide të lezetshme për ushqimin në këto party për fëmijë, që janë jo vetëm të shëndetshme, por gjithashtu të dëshiruara nga fëmijët.

Kontakt

  Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
  +355 68 90 22 120
  Autostrada Lushnjë-Fier km7
     Bishqethem, Lushnje 9001
  Lagjja Nr.1
     Rrogozhinë 2503

Pikat Tona

  • Lushnjë
  • Tiranë
  • Korçë
  • Sarandë
  • Rrogozhinë

Shërbime të tjera

Lidhuni me Ne